Hafik İnköy Sosyal ve Kültür Dayanışma Derneği Forumu Forum Ana Sayfa Hafik İnköy Sosyal ve Kültür Dayanışma Derneği Forumu
website statsSİVAS HAFİK İNKÖY FORUMU

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 
2008'in ilk günlerinden selamlar...

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Hafik İnköy Sosyal ve Kültür Dayanışma Derneği Forumu Forum Ana Sayfa -> İnköy Genel Forum
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
toprak

MesajTarih: Çrş Oca 02, 2008 6:26 pm    Mesaj konusu: 2008'in ilk günlerinden selamlar... Alıntıyla Cevap Gönder

2007 yılını neredeyse 2 gün önce geride bıraktık ve 1 yıl daha yaşlandık.
Yaşlansak da bir yanda vatanımızın bir ucu kanasa da yine de eğlenmekten geri kalamadık!bu nasıl bir tezatlıksa o da tartışılır tabiki..
Hoş eğlenmenin nasıl bişey olduğunu daha milletçe kavramış da değiliz!Sad
Sevindimi silah çeken, üzüldümü yada kızdımı silaha sarılan; düğünlerinde kurşun seslerini eksik etmeyen; tuttuğu takım kazanınca yada kaybedinde cam-kapı indiren yada yine saçmaları saçmak için çaba harcayan bir toplum olduk çıktık maalesef:(
En son örneğini her yılbaşı kutlamalarında yabancı olmadığımız manzaralarda olduğu gibi 31Aralık geceside görme şerefine (!!) eriştik..
Alkolün uyuşturduğu vücutlar trafik terörü işlerken,
meydanlara sırf cinsel emelleri için koşan "memleketimin müsfetteleri" yine çirkin yüzlerini kameralara sundular!!
Nasılda iğrençti yüzlerinde ki ifade.Nasılda pervasızdı hareketleri..
Hele ki bir anda kendini "aç kurtların" arasında bulan turist kadınların çığlıkları, yanlarındaki eşlerine, sevgililerine sığınma çabaları içler acısıydıSad
Beni en çok sinirlendiren kadınlara alçakça yapılan tacizlerdi ve en çok utandığım ise erkekliğinle övünen Türk erkeğinin ordaki temsilcileri böylesine zavallıca, böylesine basit, böylesine mide bulandırıcı hareketleri yapmasıydı!
Bu kadar mı açtı taksim meydanındaki erkekler?!
Bir kadının üstelikte güçsüz bir kadının göğsüne, poposuna yada koluna bacağına dokunmak için düştükleri vaziyet Benki bir erkek olarak utanıyorum Sad(
onları ne kadar erkek yapar acaba?!
Ya da hangi erkekliğe sığar yanında erkeği olan bir kadına elle ve sözle tacizde bulunmak?!
Erkekliği bilekte ve yürekte olduğunu öğrenemeyen, hala o küçük beyinlerini iki bacak arasına sığdıran, bunu utanmadan eğlenmeye alet eden, anlam veremediğim ayaklar altı bir zevkin gerçekleşmesi için dilini ve elini çekinmeden kullanan, kullanırken matah bişey yaptığını sanan, en acısı ise benim ülkemin adını kirletme telaşına düşen "memeleketimin erkek müsfetteleri" yılbaşı gecesi de mesailerini aksatmadılar!!
Artık her sene aynı şeyler yaşanınca bunu kendilerine görev haline getirdiklerini düşünmenin yanında brilerinin Türkiye adını lekelemek için "çok yazık" diyebileceğim bu tipleri parayla tuttuğunu düşünmeye başladım!
Ben acayip utandım bir Erkek olarak .Şimdi soruyorum size en basit eğlenme kültürünü bilmeyen, öğrenmek için çaba göstermeyen, eğlenirken başkaların canını yakan, bunlara seyirci kalan yada ortak olan ve bunlar gibilerini bünyesinde bolca barındıran bu millet nasıl uygarlaşır?!
Benden yana pek içaçıcı cevap yok ama belki sizlerde iyi öeneriler vardır..İyi günleri umut ettiğim gibi sizden de yerinde öeneriler umut ediyorum..
Çirkinliklerin gölgesinde başlayan 2008 inaşşallah aynı seyirde devam etmez.
Hepiniz sevgimle kalın, sağlıkla nefes alın!

Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Hafik İnköy Sosyal ve Kültür Dayanışma Derneği Forumu Forum Ana Sayfa -> İnköy Genel Forum Tüm zamanlar GMT -2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız