*
 Giriş sayfası yap Forum Gazete Manşetleri    İletişim ( Bize Ulaşın )

  * GÜNÜN SÖZÜ *  

* YENİ RESİMLER*

İNKÖY KÖYÜ

RESİM & SLAYT

MÜZİK

VİDEOLAR

SİVAS & İLÇELERİ

KÜLTÜREL

*    SON DAKİKA   *
LEYLA YARE TÜRKÜLER Web Sitesine Giriş için Tıklayınız...
* PİYASALAR *
* GEREKLİ LİNKLER*

who's online

İnköy köyü Kırkgöz mevkinde kaybolan 8 yaşındaki hemşerimiz Ali Rıza Doğan , 22 saat sonra bulundu!

Annesi Filiz Doğan, anneannesi Dilber Erdoğan ve bazı yakınları ile birlikte İnköy köyü Kırkgöz mevkisinde piknik yaparken kaybolan Ali Rıza Doğan'ı (8) bulmak için sürdürülen çalışmalar sonuçlandı. Ailesi, jandarma ekipleri ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yanı sıra vatandaşların da katıldığı arama çalışmaları kapsamında kaybolan çocuk, Emirhan Koyupınar ve Veyis Yıldırım adlı vatandaş tarafından İnköy'ün yaklaşık 8 kilometre ilerisindeki vadide bulundu.

SİVAS’ın Hafik İlçesi’nde ailesiyle gezmek için araziye giden 8 yaşındaki Ali Doğan kayboldu. Köylülerin arama çalışmalarından sonuç alamadığı küçük çocuğu bulabilmek için, bölgeye jandarma ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

* Video Görüntüsü *
Ali Rıza Doğan , 22 saat sonra bulundu!

İstanbul’da yaşayan Mikail ve Filiz Doğan çiftinin çocukları 8 yaşındaki Ali Doğan ailesi ile birlikte yaz tatilini geçirmek üzere memleketleri Hafik’e bağlı İnköy’e geldi. Annesi Filiz Doğan ve anneannesi Dilber Erdoğan ile birlikte dün öğlen saatlerinde köyün 4 kilometre yakınlarındaki araziye gezmeye giden çocuk, oyun oynarken, ailesinin dikkatsizliği nedeniyle bir süre sonra gözden kayboldu. Çocuğu göremeyince telaşa kapılan ailesi, aramalarına reğmen bulamayınca köylülerden yardım istedi. Köylülerin de bir süre arazide yaptığı aramalardan sonuç alınamayınca durum jandarmaya bildirildi.

Bu gelişme üzerine bölgeye jandarma ve arama- kurtarma ekipleri sevk edildi. Gece boyunca köyün yakınlarında yapılan arama çalışmalarında küçük çocuğun izine rastlanmadı. Sabah saatlerinden itibaren arama çalışmalarına yeniden hız verildi. Jandarma ve arama ekiplerine köylüler de destek verirken, civardaki yakın köylere de kayıpla ilgili bilgi verilerek yardım istendi.

Ailesi, jandarma ekipleri ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yanı sıra vatandaşların da katıldığı arama çalışmaları kapsamında kaybolan çocuk, Emirhan Koyupınar ve Veyis Yıldırım adlı vatandaş tarafından İnköy'ün yaklaşık 8 kilometre ilerisindeki vadide bulundu.

Arazide yaklaşık 22 saat kalan Doğan'ın karnını doyuran Koyupınar ve Yıldırım, çocuğu İnköy'e getirerek ailesine teslim etti.

Baba Mikail Doğan ve anneanne Dilber Erdoğan ile diğer aile bireyleri, Ali Rıza'nın bulunmasının sevincini yaşadı.

Anne Filiz Doğan'ın ise arama çalışmaları nedeniyle akrabaları ile birlikte arazide olduğu, bu nedenle oğlunun eve getirilişini göremediği belirtildi. Anneye oğlunun bulunduğu haberinin iletildiği kaydedildi.

-KAYALIKLARDAN DÜŞÜP BAYILMIŞ-

İstanbul'da yaşayan ve memleketleri İnköy'e tatil için gelen Mikail ve Filiz Doğan çiftinin 2 çocuğundan biri olan Ali Rıza Doğan, annesi, anneannesi ve bazı yakınları ile birlikte dün pikniğe gittiklerini, piknik sırasında annesi ile bazı yakınlarının gezmeye çıktığını, kendisinin de anneannesi ile kaldığını söyledi.

Annesinin yanına gitmek üzere anneannesinin yanından ayrıldığını anlatan Doğan, bu esnada kayalıklardan düştüğünü ve bayıldığını ifade etti.

Uzun bir süre dağlık arazide baygın halde kaldığını anlatan Doğan, gece saatlerinde ayıldığını ve sabaha kadar bulunduğu yerde oturduğunu söyledi.

Gece korkmadığını kaydeden Doğan, daha sonra komşu köyden 2 kişi tarafından bulunduğunu sözlerine ekledi.

Bu arada, düşmeye bağlı olarak başında, kolunda ve dizinde çizikler olan ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi Ali Rıza Doğan,Hafik'te hastaneye götürülerek kontrolden geçirildi...


* BASINDA *

 • Hürriyet Gazetesi Haberi için Tıklayınız!>> 
 • Gerçek Gündem Gazetesi Haberi için Tıklayınız!>> 
 • Sivas'ın Sesi Haberi için Tıklayınız!>> 

 • *** RESİMLER ***

  İletişim İçin
  info@inkoy.com      ©      hafikinkoy@hotmail.com

  Copyright © 2006  - 2012  www.inkoy.com  All rights reserved.
  En iyi görüntü için: Internet Explorer 5.0+ ve  1024x768 ekran çözünürlüğü gerekir.